Gülüş Tasarımı

Bonding (Kompozit Restorasyon) Nedir?

Dental Bonding, Kompozit Restorasyon

Bu sayfada Bonding hakkında en güncel bilgiler yer almaktadır. Kompozit Restorasyon ile ilgili daha detaylı bilgi için hekiminizi arayabilirsiniz.

Kompozit Restorasyon

Kompozit dolgu malzemelerinin gittikçe gelişmesi, hem renk hem de tutuculuk ve sağlamlık anlamında üst düzey seviyeye gelmesi, bu materyalin sadece dolgu işlemi için değil, aynı zamanda estetik amaçlarla da kullanımının yolunu açmıştır.

Dişlerin şekil ve renkleri, diş rengi kompozitle, adeta bir heykel yapılması gibi, diş hekimi tarafından yeniden oluşturulabilmektedir. Bonding tekniğinde, dişler üzerinde herhangi bir aşındırma yapılmaz.

Dental Bonding

Dental Bonding tekniğinin avantajı, saatler içerisinde diş görünümünün değişmesi, işlem sırasında anestezi ihtiyacı olmaması ve ağrı hissedilmemesidir.

Dental Bonding Ömrü Ne Kadar?

Yapılan işlem tamamen geri dönüşlüdür. Bonding uygulamasında kullanılan kompozit, ideal şartlarda kullanılırsa 10 sene civarında hizmet eder. Bu süreden sonra dişten çıkartıldığında yenisi yapılabilir ya da dişler eski halleriyle kullanılabilir.

Etiketler


Dental Bonding , Kompozit Restorasyon, Dental Bonding Nedir , Kompozit Restorasyon Nedir , Gülüş Tasarımı , Gülüş Tasarımı Nedir