ORTODONTİST

Burak Aksu

Ortodonti Uzmanı

Dr. Dt. Burak Aksu

Ortodontist


Dr. Burak AKSU, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ortodonti uzmanlık eğitimine başladı.

2001 yılında İ.Ü. Ortodonti Anabilim Dalına öğretim görevlisi olarak atandı. Uzmanlık eğitimi ve sonrasında çok sayıda yerli ve yabancı kongre ve eğitime katıldı.

Burak AKSU, Farklı Braket-Kompozit Kaide Bağlantı Yöntemlerinin, Lingual Braket Tutuculuğuna Olan Etkilerinin İn Vitro Olarak İncelenmesi isimli doktora tezi ile Ortodontide Bilim Doktoru ve Ortodonti Uzmanı ünvanı aldı.

Dr. Dt. Burak AKSU, 2006 yılında İstanbul üniversitesindeki görevinden ayrılarak ilk multidisipliner Ortodonti Kliniği olan Özel Çapa Ortodonti Kliniği'nin kuruluşunda yer aldı ve halen bu kurumda çalışmaktadır.

Multidisipliner anlayışla diş hekimliği alanındaki tüm tedavilerin çağın gerekliliklerine uygun olarak uygulandığı kliniğinde, başta ortodonti, şeffaf plak tedavisi, ortognatik cerrahi olmak üzere tüm restoratif, protetik ve implant tedavileri yapılmaktadır.

Dr. Dt. Burak AKSU, Türk Ortodonti Derneği, TDB, AOD gibi mesleki kuruluşlara üyedir.