Diş Hekimi - Burak Aksu

Diş hekimi, diş hekimliği fakültelerinden 5 yıllık eğitim alarak mezun olan ve ağız ve diş sağlığının korunması ve tedavi edilmesiyle ilgili uzmanlaşmış kişilere denir.

Diş hekimleri mezuniyet sonrasında da tıpkı diğer tıp dallarında olduğu gibi uzmanlaşmak için ek eğitim alabilirleri. Ortodonti, çene cerrahisi, endodonti (Kanal tedavisi), Pedodonti (Çocuk diş hekimliği), protez uzmanlığı gibi çeşitli uzmanlıklar mevcuttur. Diş hekimliğinin ardından, fakültelerde 4- sene arasında ek bir eğitimle uzman diş hekimi olunur ve Sağlık Bakanlığı tarafından uzmanlık belgesi düzenlenir.

Diş hekimi Dr. Burak AKSU, 2000 Yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuş, aynı yıl İstanbul Üniversitesi (Çapa) Diş Hekimliği Fakültesinde doktora ve uzmanlık eğitimine kabul edilmiştir.

2001 yılında öğretim görevlisi kadrosuna atanmış ve 2007 yılında ortodonti uzmanı ünvanı ve bilim doktoru (Ph.D) ünvanıyla, multidisipliner diş hekimliği tedavileri yapılan kliniğinde çalışmaya başlamıştır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin ve çene kemiklerinin anomalisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

İmplant-Cerrahi

Dental implant, basitçe anlatılacak olursa, çekilmiş olan dişin yerine konan metal bir diş köküdür.

Gülüş Tasarımı

Kişilerin sosyal hayatlarının gittikçe gelişmesiyle, diş hekimliği, dişlerin sağlığını ve fonksiyonunu sağlayan bir hekimlik olmasının yanında, estetik ihtiyaçların da karşılanması adına çeşitli gelişmelere yol açmıştır.

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk diş hekimliği ile ilgilenen uzmanlık dalına pedodonti denir. Çocuk diş hekimi, dişlerin çıkmaya başladığı 6. aydan, daimi dişlenmenin bittiği 12-13 yaşa kadar çocukların diş sağlığıyla ilgilenir.

Diş Hastalıkları

Diş Hastalıkları için kullanılan tedavi yöntemlerinden bazıları; Kanal tedavisi, Retreatment, Apikal Rezeksiyon ve Post Uygulaması sayılabilir.