Ortodonti

Diş Teli

Diş Teli

Bu sayfada Diş Teli hakkında en güncel bilgiler yer almaktadır. Diş teli hakkında daha detaylı bilgi için lütfen hekiminizi arayın.

Ortodontik Tedavi

Halk arasında diş teli olarak bilinen ortodontik tedavi, dişlerin ve çenelerin bozukluklarını, çapraşıklıklarını ve iskeletsel uyumsuzluklarını düzelten bilim dalıdır.

Lingual Diş Telleri, Şeffaf Plaklar

Bu tedavinin en dikkat çeken yönü diş telleri olsa da aslında takıp çıkartılabilir apareyler, büyüme yönlendirme egzersizleri, lingual diş telleri, şeffaf plaklar ve mini vidalar gibi pek çok aygıt ve yöntemden faydalanılır.

Damaklıklar

Diş teli denince ilk akla gelen, genellikle çocukların, süt dişlenme döneminde kullandığı damaklıklar akla gelir. Bunlar genellikle hafif diş yamukluklarında ve basit iskeletsel bozukluklarda kullanılır.

Sabit Diş Telleri, Braketler

Sabit diş telleri denen braketler (brackets) ise genellikle daimi dişlerin gelmesinden sonra takılır, fakat her vakada bu uygulanmayabilir. Sabit diş telleri metal, altın görünümlü şeffaf olabilir, kapaklı braket ya da geleneksel braket şeklinde olabilir.

Şeffaf Diş Telleri, Beyaz Diş Telleri

Şeffaf diş telleri pek çok farklı materyalden üretilebilir. Cam silika, plastik, zirkon gibi görünüş olarak birbirine benzeyen fakat etkinlik ve maliyet açısından farklı sonuçları olan beyaz diş telleri (Braketler, brackets) vardır.

Ortodontistiniz muayene aşamasında size bunlarla ilgili detaylı bilgi verecektir.

Etiketler


Diş Teli , Diş Telleri, Ortodontik Tedavi , Lingual Diş Telleri , Şeffaf Plaklar , Braketler , Sabit Diş Telleri , Şeffaf Diş Telleri , Brackets , Damaklıklar , Beyaz Diş Telleri , Ortodonti