Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Kişilerin sosyal hayatlarının gittikçe gelişmesiyle, diş hekimliği, dişlerin sağlığını ve fonksiyonunu sağlayan bir hekimlik olmasının yanında, estetik ihtiyaçların da karşılanması adına çeşitli gelişmelere yol açmıştır. Kişiler artık, sağlıklı dişleri olsa da, daha güzel bir gülümsemeye kavuşmak adına diş hekimlerine başvurmaktadırlar.

Dijital Diş Hekimliği

Yazılım, elektronik ve mekatronik bilimlerinin gittikçe ilerlemesi ve diş hekimliğinde kullanılmaya başlanması, uzun süredir uygulanan alışılagelmiş tedavi yöntemlerinin de değişmesine yol açmıştır.

Pembe Estetik

Diş etleri; Diş rengi ile kontrast oluşturarak gülümseme estetiğinin sağlanmasında en önemli unsurlardan birisidir. Genetik ya da sonradan oluşmuş sebeplerle diş etlerinin şekli, rengi ya da sertliği değişebilir. İdeal diş etinin açık pembe renkli, sert kıvamlı ve keskin kenarlı olması gerekir.

Zirkonyum Kaplama

Günümüzde doğal diş minesine benzeyen ve tabakalar halinde oluşturulan diş kaplamaları kullanılmaktadır. Bunların en sık kullanılanı zirkonyumdur. Zirkonyum kaplamalar, ışık geçirgendir ve alttaki doğal dişin rengini yansıtabilmektedir.

Lamina Nedir?

Dişlerin ön yüzeylerinde yapısal bozukluklar, beyazlatma ile giderilemeyen renklenmeler, hafif çapraşıklıklar ve dişlerin arasında boşluklar varsa, dental lamina tedavisi, düşünülmesi gereken tedavilerin başında gelir.

Bonding Nedir?

Kompozit dolgu malzemelerinin gittikçe gelişmesi, hem renk hem de tutuculuk ve sağlamlık anlamında üst düzey seviyeye gelmesi, bu materyalin sadece dolgu işlemi için değil, aynı zamanda estetik amaçlarla da kullanımının yolunu açmıştır.

Diş Beyazlatma

Dişlerin boyut ve şekillerinin yanında, renkleri de güzel bir gülüş açısından çok önemlidir. Daha beyaz dişler her zaman daha güzel bir imaj yaratır.

Estetik (Beyaz) Dolgular Nedir?

Son yıllarda üretilen beyaz dolgu malzemeleri, hem sertlik, hem dayanıklılık, hem de estetik açıdan gerçek dişe oldukça yakın özelliklerdedir. Beyaz dolgular, diş çürüklerinde tedavi maksatlı kullanıldığı kadar, bonding denilen ve dişlerdeki şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulanan tedavilerde de kullanılır.

Multidisipliner Tedavi Nedir?

Sağlık alanında son yıllarda ortaya çıkan gelişmelerin en çok dikkat çeken yönü, tedavilerin farklı uzmanlıklardaki hekimler tarafından düzenlenmesi ve uygulanmasıdır. Bu tedavi şekline multidisipliner tedavi denir.