Ortodontist

Ortodonti uzmanı (ortodontist), baş boyun bölgesinin iskeletsel bozuklukları, yüzün estetik ve fonksiyonel anomalileri, dudak damak yarıkları, çenelerin başa ve birbirlerine göre konum anomalileri ve dişsel çapraşıkların önlenmesi, teşhisi ve tedavisinde uzmanlaşmış diş hekimidir. Uzmanlık, üniversite hastanelerinde 4-6 sene boyunca yapılan bilimsel çalışmalar ve hasta başı uygulamalarla kazanılır ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edilir. Herhangi bir şekilde kurs, seminer ve özel dersle ortodonti uzmanı olunamaz.

Ortodontik tedavinin en önemli aşaması sorunun tanımlanması, teşhis edilmesi ve sebebinin ortaya konulmasıdır. Bu, anamnez (Hasta hikayesi), muayene, dijital görüntüleme yöntemleri gibi verilerle oluşturulur. Anamnez, özellikle hastanın ikayeyi ve düzelmesini istediği rahatsızlıklarının öğrenilmesi açısından önemlidir. Ortodonti uzmanı (ortodontist), tedavinin planlanmasından bitirilmesine kadarki tüm diğer tedavilerin de (Dolgu, implant, kanal tedavisi, diş taşı temizliği, şeffaf plak tedavisi gibi) koordinasyonunu yapar ve diş telleriyle uyumunu sağlar. Ortodontik tedavi (Diş telleri ya da şeffaf plak), diğer tüm tedavilerin aksine uzun soluklu bir bakış açısı gerektirir. Bu anlamda hasta katılımı da çok önemlidir. Tel tedavisi sırasında hastalarımız tarafından takılması gereken hareketli aygıtlar, lastikler ve şeffaf plaklar vardır. Bunların istenen sürede takılması tedavinin verimli olması açısından çok önemlidir.

Tedavi planlaması, dijital görüntüleme ve ağız içi tarama yöntemleri kullanılarak kayıtlar toplandıktan sonra, kliniğimizde ekip halinde çalışan ortodontistler tarafından yapılır. Tel tedavisi sırasında her hasta, diğer ortodontistler tarafından da kontrol edilirler. Bu sayede herhangi bir aksaklığın gözden kaçması önlenmiş olur. Ortodontik tedaviye ek olarak diğer diş tedavileri de gerekirse, İstanbul Avrupa yakası Çapa’da ve Anadolu yakası Ataşehir’de bulunan kliniklerimizde, protez, kanal tedavisi (Endodonti), diş eti uzmanı (Periodontolog), çocuk diş hekimliği uzmanı (Pedodontist), çene cerrahisi uzmanları da istenen durumlarda tedavilere katılmaktadır.

İstanbul Ataşehir’de bulunan Ortodonti kliniğimiz, ortodontik tedaviler toplamda 4 ortodonti uzmanı (ortodontist) tarafından yapılmaktadır. Ataşehir Ortodontist Diş Kliniğimizde ayrıca dolgu, kanal tedavisi, diş beyazlatma, şeffaf plak tedavisi ve çocuk diş hekimliği (Pedodonti) gibi tedavilerden, ileri cerrahi uygulamalar, ortognatik cerrahi ameliyatları, all on four implant sistemleri gibi pek çok diş hekimliği uygulaması uzman hekimlerce yapılmaktadır. İstanbul Ataşehir Ortodontist Kliniği için hem Avrupa, hem Anadolu yakasından ulaşım gayet kolaydır. İstanbul Ataşehir kliniğimiz, Ataşehir hastaneler bölgesindedir, Ataşehir Kaymakamlığı, Zübeyde Hanım Öğretmen Evinin karşısındadır.

Etiketler


Ortodontist, Ortodonti Uzmanı , Ortodonti , Ortodontik Tedavi , Ortognatik Cerrahi , Şeffaf Plak Tedavisi , Ataşehir Ortodontist , Ataşehir Ortodonti , Ataşehir Ortodonti Kliniği , Ataşehir Ortodonti Uzmanı , İstanbul Ortodontist , İstanbul Ortodonti