Ortodonti Fiyatları

Ortodonti Ücretleri Ne Kadar?

Ortodontik tedavi fiyatını etkileyen pek çok faktör vardır. Bunları kısaca açıklayalım: En önemli maliyet faktörü, tedaviyi, teşhis, tedavi ve sonrasında planlayan, yürüten ve idare eden ortodonti uzmanının yetkinliği ve deneyimidir.

Ülkemiz şartlarında ortodontik tedavi kimi zaman diş hekimi ya da ortodonti uzmanı olmayan yetkisiz kişilerce bile yapılmaya çalışılmaktadır. Ortodonti uzmanlığı, diş hekimliği lisans eğitiminin ardından 4-6 sene kadar ek bir eğitimle alınmaktadır. Ortodonti tedavisinin ortodontist tarafından yapıldığına emin olunuz. Bunu, ortodonti uzmanınızın uzmanlık belgesinden, Sağlık Bakanlığı hekim sorgulama ekranından ya da Türk Ortodonti Derneğinden kontrol edebilirsiniz.

Ortodonti fiyatını etkileyen ikinci faktör, doktorunuzun tam zamanlı mı yoksa ayın bir kaç günü mü çalıştığı yerde bulunduğudur. Diş teli tedavisi, hekimle hastası arasında sıkı bir ilişki ve takip gerektirir. Bu açıdan hekiminizin ulaşılabilir olması önemlidir. Bazı kliniklerde bir kaç ortodonti uzmanı kordineli olarak çalışmakta ve hastalarını ekip halinde takip etmektedir. Bu, tedavinin sürekliliği açısından olumlu bir etkendir.

Ortodonti fiyatını etkileyen başka bir faktör de, tedavide kullanılan malzemelerin ve klinikte kullanılan cihazların durumu ve kalitesidir. Birbirinden hem kalite hem de fiyat açısından farklı bir çok marka ortodonti malzemesi bulunmaktadır. Ortodontik tedavi, tüm yaşamı etkileyen, etkisi bir ömür sürebilen, hem estetik, hem de fonksiyon açısından kişinin hayatına olumlu anlamda yansıyan bir tedavidir.

Bu açıdan ortodontik tedavinin maliyeti hesaplanırken, tedavi karşılığında alınan hizmetin kalitesi de sorgulanmalıdır.

Etiketler


Ortodonti Fiyatları , Ortodonti Ücretleri , Ortodonti Fiyatları Ne Kadar , Ortodonti , Ortodontist , Ortodonti Uzmanı , Ortodontik Tedavi , Ataşehir Ortodonti , İstanbul Ortodonti